Chiny Części samochodowe do zawieszenia pneumatycznego producent
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Layla

Numer telefonu : +8615680708631

WhatsApp : +8615680708631

Free call

W jaki sposób sprężyna powietrzna pochłania wibracje?

January 1, 2019

china nowości na temat W jaki sposób sprężyna powietrzna pochłania wibracje?
Sprężyna powietrzna jest wypełniona sprężonym powietrzem w szczelnym pojemniku, a jej elastyczność jest uzyskiwana przez ściśliwość gazu. Sprężyna powietrzna ma idealną nieliniową charakterystykę elastyczną. Po dodaniu urządzenia do regulacji wysokości wysokość ciała nie zmienia się wraz ze wzrostem lub zmniejszeniem obciążenia. Sztywność sprężyny można zaprojektować niżej, a komfort jazdy jest dobry.
Jak wszyscy wiedzą, przy prędkości propagacji drgań stałych, mniejszej tłumienności, więc efekt tłumienia tradycyjnej sprężyny metalowej nie jest idealny, sprężyna spiralna może wchłonąć tylko część drgań o niskiej częstotliwości i wibracje o wysokiej częstotliwości przez metalową sprężynę spiralną bezpośrednio do samochodu. Ale sama sprężyna powietrzna jest wytwarzana dzięki doskonałemu efektowi pochłaniania wstrząsów, wibracje o niskiej częstotliwości są pochłaniane przez powietrze w poduszce powietrznej, a wibracje o wysokiej częstotliwości są pochłaniane przez gumę. Samochód z układem zawieszenia pneumatycznego nie tylko znacznie poprawił komfort, ale także dużo spokoju w samochodzie. Wszystkie wibracje z drogi zostały wyizolowane.
Jakość sprężyny pneumatycznej jest mniejsza niż jakość jakiejkolwiek sprężyny i dłuższa żywotność, ale wysokość jest duża, odpowiednia dla dużych pojazdów w układzie, więc w ostatnich latach w dużych samochodach osobowych, szczególnie była szeroko stosowane w autobusie. Ale w sektorze samochodowym używa się tylko garstki samochodów najwyższej klasy.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość