Chiny Części samochodowe do zawieszenia pneumatycznego producent
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Layla

Numer telefonu : +8615680708631

WhatsApp : +8615680708631

Free call

Jakie są zalety zawieszenia pneumatycznego samochodu?

December 25, 2018

Przede wszystkim zawieszenie pneumatyczne nie jest równoznaczne z aktywnym zawieszeniem.

Zawieszenie pneumatyczne to system zawieszenia ze sprężyną powietrzną jako elementem elastycznym. Jego największą cechą jest zmienna sztywność i łatwa regulacja.

Zmienna sztywność odnosi się do sprężyny powietrznej w stosunku do sprężyny płytkowej, sprężyny śrubowej i innych sprężyn pojazdu, zastosowanie zaworu wysokości do sterowania, ma zmianę sztywności wraz z charakterystyką obciążenia.

Intuicyjne doświadczenie polega na tym, że resory piórowe dużych ciężarówek siedzą puste, czują się dobrze, samochód jest bardzo wysoki na skakaniu, pełne ładowanie, gdy nie skacze, i trochę poczucia samochodu. A jeśli użyjesz sprężyny powietrznej, niezależnie od pustego ładunku, poczujesz się bardzo mały (i trochę, ale przeciętny człowiek go nie czuje).

Łatwe do dostosowania jest stwierdzenie, że jego wysokość można regulować przez pompowanie gazu wewnątrz (oczywiście system sterowania jest bardziej złożony niż zawór o pojedynczej wysokości).

Jego sztywność można regulować, zmieniając przekrój tłoka i przechodząc przez dodatkową komorę (co czyni go głównym zawieszeniem).

Obecnie największym użytkownikiem zawieszenia pneumatycznego nie jest samochód osobowy, lecz pojazd użytkowy (kraje rozwinięte to ciężarówki, przyczepy, wysokie wyposażenie, duża ilość użytkowania, wyższy wskaźnik wyposażenia pasażerskiego, ale kwota nie jest zbyt duża, ponieważ podstawa jest mniejsza.Jesteśmy dużymi i średnimi autobusami, wyposażonymi w stawkę około 30%, dużą ilością sprzętu, wskaźnik wyposażenia przyczepy ciężarówki jest bardzo niski, bardzo niski, kwota może być ignorowana systemy sterowania, z regulacją wysokości.

Aktywne zawieszenie to system zawieszenia, który może regulować tłumienie elementu tłumiącego i sztywność sprężyny w czasie rzeczywistym w zależności od warunków zewnętrznych.

Jeśli można regulować tylko tłumienie, nazywa się je zawieszeniem półaktywnym.

„Zawieszenie hydrauliczne” nie jest zbyt dobrze znane, powinno to być „zawieszenie sprężyny olejowej”, charakteryzuje się zastosowaniem wysokiego ciśnienia azotu jako sprężyny oraz zintegrowanego amortyzatora.

Jeśli zawieszenie kontrastowe i zawieszenie olejowo-gazowe, przynajmniej następujące różnice,

1. różnica ciśnień roboczych, ciśnienie robocze zawieszenia pneumatycznego wynosi ogólnie około 5-10 bar. Zawiesina oleju i gazu na ogół wynosi 70 barów, w tym przypadku różnica sprężyny powietrznej i sprężyny olejowej i gazowej pod tym samym obciążeniem nie jest mała. Istnieje kilka ciężkich pojazdów (takich jak czołg główny 50 ton), które nie mogą używać sprężyny powietrznej, ponieważ przestrzeń sprężyny jest ograniczona

2. sprężyna powietrzna potrzebuje źródła sprężonego powietrza, a sprężyna olejowa potrzebuje źródła hydraulicznego. Ogólne samochody osobowe, SUV i inne samochody osobowe nie mają zapotrzebowania na sprężone powietrze, więc wyposażenie wyposażone w zawieszenie pneumatyczne wymaga wprowadzenia specjalnego zestawu.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość