Chiny Części samochodowe do zawieszenia pneumatycznego producent
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Layla

Numer telefonu : +8615680708631

WhatsApp : +8615680708631

Free call

Jaka jest zasada działania sprężyny powietrznej?

February 1, 2019

china nowości na temat Jaka jest zasada działania sprężyny powietrznej?
Sprężyna powietrzna jest wypełniona sprężonym powietrzem w szczelnym pojemniku, a jej elastyczność jest uzyskiwana przez ściśliwość gazu. Sprężyna powietrzna ma idealną nieliniową charakterystykę elastyczną. Po dodaniu urządzenia do regulacji wysokości wysokość ciała nie zmienia się wraz ze wzrostem lub zmniejszeniem obciążenia. Sztywność sprężyny można zaprojektować niżej, a komfort jazdy jest dobry. Ale konstrukcja zawieszenia pneumatycznego jest skomplikowana, a koszt produkcji jest wysoki.

Gdy amortyzator pneumatyczny działa, wewnętrzna wnęka jest wypełniona sprężonym powietrzem, tworząc kolumnę sprężonego powietrza. Wraz ze wzrostem obciążenia drganiami zmniejsza się wysokość sprężyny, zmniejsza się objętość wewnętrznej wnęki, zwiększa się sztywność sprężyny i zwiększa się efektywny obszar nośny słupa powietrza we wnęce wewnętrznej. W tym momencie wzrasta nośność sprężyny. Gdy obciążenie drganiami jest zmniejszone, wysokość sprężyny wzrasta, objętość wnęki wewnętrznej wzrasta, zmniejsza się sztywność sprężyny i zmniejsza się efektywny obszar nośny słupa powietrza we wnęce wewnętrznej, a nośność wiosna zmniejsza się w tym czasie. W ten sposób sprężyna powietrzna w skutecznym skoku, wysokości i objętości wewnętrznej wnęki sprężyny powietrznej ze zwiększającą się wydajnością i zmniejszeniem występowała płynna przekładnia, elastyczna amplituda i obciążenie wibracyjne skutecznej kontroli obciążenia wibracyjnego. Wielkość sztywności i nośności sprężyny można również regulować metodą zwiększania i zmniejszania ładowania gazu, a komora powietrza pomocniczego może być również dołączona w celu realizacji automatycznej regulacji.

Zasada działania amortyzatora pneumatycznego jest ograniczona do wnętrza cylindra ciśnieniowego wypełnionego gazem obojętnym lub mieszaniną oleju i gazu, wnęka jest kilkakrotnie lub kilkadziesiąt razy wyższa od ciśnienia atmosferycznego, pole przekroju poprzecznego pole przekroju tłoczyska tłoka, aby wytworzyć mniej niż ciśnienie, aby osiągnąć ruch tłoczyska. Ze względu na inną podstawową zasadę, sprężyna gazowa niż zwykła sprężyna ma zalety bardzo znaczące: prędkość jest stosunkowo powolna, siła dynamiczna zmienia się nieznacznie (w granicach 1: 1,2), jest łatwa do kontrolowania; wadą jest stosunkowo mała objętość spiralnej sprężyny, wysoki koszt, stosunkowo krótki czas życia.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość